Óvodapedagógusok:
Molnár Lászlóné(Marika néni)
Végh Kinga(Kinga néni)
Dajka:
Tóthné Dóczi Éva(Éva Néni)
Munkánkat segíti Wang Claudia pedagógiaiasszisztens, és Molnár Irén Tünde néni
Gyerekkuckó óvoda-Mazsola csoport-vegyes csoport. A Mazsola csoportba 17 kisgyermek jár. A csoportot 5-7 éves korú gyermekek alkotják.
A csoportbeli munkát, gyógypedagógus, pszichológus és utazó gyógypedagógus is segíti. Az óvodai csoportunk tágas belsővel rendelkezik, minden korosztály számára megtalálhatóak a megfelelő játékeszközök. Sok időt töltünk a szabadba, ahol a gyerekek mozgásigényét különböző mozgásos játékkal és eszközökkel gazdagítjuk. Minden napjainkat átszövi a mesélés, diafilm nézés, mondókázás, verselés, éneklés, melyek által beszédkészségük, szókincsük folyamatosan bővül, fejlődik. Sokat rajzolnak, szívesen gyúrmáznak. Sokféle vizuális technikával ismertetjük meg a gyerekeket. A vizuális polcon minden ehhez szükséges eszközt megtalálnak. A fiúk általában építő és konstruáló játékokat játszanak, autóznak, vonatpályát építenek. A kislányok a babaszobai játékokat részesítik előnyben. Szeretnek társasjátékozni, a korosztályuknak megfelelő társasjátékokkal. Szívesen hívják a felnőtteket is játékba. A gyerekek ragaszkodnak a csoportban dolgozó felnőttekhez. A csoportban már kialakult barátságok vannak. A csoportszobában van lehetőségük elvonulni, ha szeretnének.
A gyerekek számára fontos a szabadjáték, amihez megfelelő időt, helyet, eszközöket biztosítunk. Arra ösztönözzük a gyerekeket, hogy önállóan is játszanak, próbálják ki magukat különböző játéktevékenységekben, próbálják saját ötleteiket megvalósítani. Segítsenek egymásnak a rendrakásban és a csoport szokás és szabály rendszerének betartásában. A gyerekek önállóan öltözködnek, néha kisebb segítséget igényelnek. Életkoruknak megfelelően önállósodtak, így már képesek a közösségért is munkát vállalni: pl. Naposi munka. Próbálkoznak ágyneműjük összehajtásával is. Saját ruhájukat összehajtva helyezik az öltöző szekrényen lévő kosaraikba. Segítenek sepregetni, szelektíven gyűjtik a hulladékot. Szívesen vállalnak különböző megbízásokat. A gyerekek elfogadták a közösséget, szeretnek óvodába járni. Betartjuk a folyamatosság, rugalmasság, differenciálás elveit. A minden napos kezdeményezésekben aktívan és szívesen vesznek részt.
A csoportunkban/óvodánkban tartandó hagyományok, zöld jelesnapok, ünnepek erősítik a kis közösségünket. Zöld óvodaként különösen figyelmet fordítunk a környezet védelmére, a környezet szeretetére. A gyerekekkel közösen gondozzuk óvodánk kiskertjét. A gyerekek nyitott érdeklődésére építve a tanuláshoz szükséges képességeik folyamatos fejlesztésével, biztosítjuk, hogy készen álljanak a majdani iskola kezdésre.
Célunk, hogy a gyerekek örömmel járjanak óvodába és élményekben, sikerekben gazdag megtapasztalásokkal térjenek haza.